Рубрики

За 4 роки жителі гуртожитків зможуть приватизувати своє житло

Статья За 4 роки жителі гуртожитків зможуть приватизувати своє житло Недвижимость

Майже 140 тисяч українців, які мешкають у гуртожитках, матимуть змогу приватизувати своє житло протягом найближчих чотирьох років.


Про це у вівторок повідомив Ігор Лисов, заступник голови парламентського комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики.

За офіційними даними, нині у гуртожитках проживають близько півмільйона українських сімей. В уряді планують допомогти усім. Утім експерти кажуть, що найбільше проблем під час приватизації буде у мешканців гуртожитків, які перебувають у приватній власності, а таких українців – 90 тисяч.

Цього року почала діяти Загальнодержавна цільова програма передання гуртожитків у власність територіальних громад. Очікується, що її втілення дозволить мешканцям гуртожитків приватизувати житло, щойно гуртожиток змінить форму власності на комунальну.

«Ми маємо програму, розраховану на чотири роки – із 2012 по 2015 роки. Вона стосується людей, які проживають у гуртожитках, які перебувають у державній формі власності. Таких у нас є 1155, у яких проживає 139 тисяч осіб. Програма розрахована на те, що є підтримка з держбюджету. Державні обласні та районні адміністрації, у власності яких перебувають гуртожитки, також входять у цю програму, але не потребують коштів. Тому місцеві органи влади повинні самостійно виконати всі дії для можливості приватизації цих гуртожитків», – сказав Ігор Лисов.

За його словами, питання гуртожитків – на контролі у Президента, в уряду та в Генеральної прокурори.

Влада справді пішла на поступки мешканцям гуртожитків, але найбільша проблема, яка лишається – це чиновницький саботаж на місцях, говорить президент Асоціації мешканців гуртожитків України Анатолій Буднік.

«Вони вже сьогодні відверто плюють на мешканців гуртожитків, плюють на доручення Президента, на зміни до законів. Мабуть, повинна реагувати вже прокуратура. Це типова ситуація для Запоріжжя, Одеси, Черкас, Житомира», – наголосив Анатолій Буднік.

За офіційними даними, в Україні є 4 тисячі гуртожитків, мешканці яких можуть скористатися правом безоплатної приватизації. У «Загальнодержавну програму» включили гуртожитки, які перебувають у державній власності. Згодом уряд обіцяє взятися за гуртожитки, які перебувають у приватній власності, з якими і буде найбільше проблем, переконує адвокат Тетяна Монтян.

«Зараз ці гуртожитки мають статус приватного майна і одночасно це є житло, в якому живуть реальні люди, яких власники, користуючись тим, що в них є Конституція, яка захищає право власності, викидають (людей) на власний розсуд, – говорить адвокат. – Зазвичай, навіть не викидають, а підвищують неправомірно ціни. Це ж розуму не підвладно – кімнатка 20 метрів – 400 гривень, 1800 гривень. Тобто їм створюють такі умови, що вони самі з’їжджають».

При цьому, Тетяна Монтян наголошує, що не можна порівнювати гуртожитки, наприклад, Луганська і Києва. «У Луганську вони усі в занедбаному стані, їх охоче здихуються і віддають міській владі, яка потім їх ремонтує. І зовсім інша ситуація, наприклад, в Києві. Якщо гуртожиток розташований більш-менш на вулиці, наближеній до центральної, то, повірте, ніхто ніякій київській міській владі цей будинок не віддасть і людям приватизувати там нічого не дасть. Це «смачні місця»! Люди самі з’їдуть, будинки залишаться, їх можна буде потім перебудувати і використовувати з комерційною метою», – зазначає адвокат.

Повернення гуртожитків із приватної форми власності назад у комунальну прописано в законі. Воно може бути добровільним або ж з поверненням грошей, за які було приватизоване житло і які власник вкладав у гуртожиток. До кінця року чиновники обіцяють порахувати загальну суму, скільки треба повернути грошей.

Тим часом із державного бюджету щороку на гуртожитки планують виділяти 125 мільйонів гривень і стільки ж із місцевих бюджетів.

Источник: newsmarket.com.ua

 


Источник: http://realtyinfo.com.ua 20 июня 2012 г.

Читать остальные статьи...

Объявления по теме

Без фотографии
без фото Карта
Сдам дом

цена договорная

з городом, 1 га, світло, газ балонний, колодязь. Оплата лише за електроенергію. АБО ПРОДАМ...

обновлено: 22.04.2024
Без фотографии
без фото Карта
Обмен

цена договорная

Земельна ділянка - Харківська обл. смт Васищеве, 15 соток - НА будь-яке житло в Одеській області.

обновлено: 22.04.2024
Без фотографии
без фото Карта
Продам 2-комнатную квартиру

988 000 грн. |

1/5, 42.7/29/6.3, блочно-цегл., кімнати суміжні, 2-стор. Житловий стан, 1 вікно фасадне. Можна...

обновлено: 22.04.2024
Без фотографии
без фото Карта
Продам дом

цена договорная

Продам будинок в Очакові (Миколаївська область), Центр, 180/100/9, 5 к-т, в/з, гідрофор,...

обновлено: 22.04.2024

Мы предлагаем Вашему вниманию огромный каталог по продаже, аренде недвижимости: квартир, домов, дач, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости от строительных компаний, агентств и владельцев объектов. Зарегистрировавшись на Realtyinfo.com.ua, Вы сможете оставить информацию о своей недвижимости абсолютно бесплатно. С Realtyinfo.com.ua Вы сэкономите свое время на поиск недвижимости, воспользовавшись удобным поиском по базе объектов по цене, площади, интересующему Вас региону и другим характеристикам. Квартиры на портале представлены как от «строителей», так и от владельцев и агентств недвижимости. Быть в курсе всех событий мира недвижимости Вам поможет информационный центр портала, в котором представлены самые свежие новости о недвижимости. Покупайте или продавайте свoю недвижимость вместе с Realtyinfo.com.ua!